H50 - 0. ROČNÍK 2021

Na jaře roku 2021 vyplula na povrch myšlenka, jak jinak než u piva, uspořádat MTB závody kolem Hošťálkové. Netrvalo dlouho a z myšlenky se postupně začaly stávat činy. Vymýšlení a objevování trati, vyřizování povolení, a že jich není málo, přemýšlení a vymýšlení, co, jak a kde.

Nakonec se to partě hobbíků Šónovi, Džanovi, Marovi a Ráďovi podařilo. Bez sponzorů a bez jakékoliv finanční podpory se do toho pustili. Jen tak, na koleně, ze svého vlastního přesvědčení.

11. září 2021 v 11:00 odstartoval nultý zkušební ročník Hošťalovské padesátky – H50. Na startu se sešlo 56 závodníků ze širokého okolí, o které se starala zhruba dvacítka pořadatelů. Počasí přálo, trať byla suchá, tvrdá a hodně rychlá. Ale zadarmo určitě nebyla a některým borcům dala pořádně zabrat. Prvním vítězem H50 se stal Kája Hartl v čase 2:11:22. Simča Večeřová se stala zase nejrychlejší ženou tratě H50 v čase 3:00:03.

Sešla se úžasná parta lidí a v kombinaci se super počasím se v zázemí závodu na fotbalovém hřišti v Hošťálkové diskutovalo až do pozdních nočních hodin. Takže z jarní myšlenky vznikla během čtyř měsíců parádní akce. A jelikož ohlasy byly více než pozitivní, další ročníky se v podobném duchu určitě uskuteční. Přátelské, pohodové, s lidským přístupem a samozřejmě pořádnou vyjížďkou na kole.

Fotky zde

Děkujeme všem, co se zúčastnili a podporovali nás.

Šón