Odborníci říkají, že pokud drogy, tak jedině od od zkušeného feťáka. Jestli teda jezdit po Jeseníkách, tak určitě s někým, kdo je zná, jako svoje boty. 

Opět jsem byl účastníkem úžasného podniku. 29.7.2023 se jel výroční, už 25. ročník cyklomaratonu DVĚ KOPY a musím říct, že mi po všech stránkách tento způsob "závodění" vyhovuje.

  1. Není závod, ale VYJÍŽĎKA.
  2. Vítěz se losuje.

 

Read More

Když už teda člověk zavítá do Chorvatska, je dobré přibalit k plavkám i lezecké cajky a jít si od toho věčného válení na pláži odpočinout na skalky.

Nám se podařil jeden pěkný lezecký den v Omiši kousek pod Spitem.

Read More

Než jsem se přemluvila, abych přispěla někomu vůbec něčím, snažila jsem si představit, co by pomohlo v něčem nám.

  1. Praktické informace? 
  2. Krátké opory bez balastu co se dají číst a třeba i pobaví? 

Přeze všechny okolnosti vyrazila šestice (v kombinaci 5 + jedna) odhlodlanců vstříc zimnímu dobrodružství.

Zkrátka a dobře. Flintu do ledu nezahodíš.

Read More

Volný víkend je tu. Ale co s ním? Po novoroční oblevě, kdy jsme na Nový rok strávili krásný lezecký jarní den na skalách, není po sněhu ani památky. Beskydy a Malá fatra na sníh jenom vzpomínají. Tak kam? A v tom se zrodí tatranská myšlenka. V pátek v pět odpoledne volám Messnymu, jaký má plán na zítřek. Po dvouminutovém hovoru jsme domluveni.

Read More

28.10. 2022. Babí léto je většinou už dávno pryč, ale letos se po propršeném září trochu opozdilo a říjen je prostě nádherný. Svátek vychází na pátek, tak proč neudělat nějaký rychlovýlet.

Read More

Po startovacím upáleném Ádru pokračovalo léto s vůní písku dalším výletem. Výletem do Příhraz a Skaláku. A když už do Českého ráje, tak rodinku s sebou. Vždyť je to opravdu ráj se vším všudy. Jak lezecký, tak pro rodinné výšlapy jako stvořený. Hrad na každém kopci, stovky kilometrů krásných turistických tras, mnoho přírodních zajímavostí, a hlavně nádherné skalní oblasti. To prostě chceš!

Read More

První pátek v září je vždy vyhrazen pro odpolední Valašský Krpál, který je od roku 2016 okořeněn kategorií Skládačky a araby.

Read More

Dvanáct dní do startu Drásala a ticho po pěšině. Že by nikdo nejel? Už by to zas chtělo provětrat dres OKOLOHOR okolo hor. Píšu, jestli někdo jede. Maniš něco má, Šón zas nemá ruce. Radim dělá drahoty a mele něco o dětské trase C. Džana nabírá svalovou hmotu v Jeseníkách na vysokohorském soustředění a nic konkrétního z něj taky neleze.

Read More

Prázdniny se pomalu blíží a s nimi i příslib dvou svátečních dnů v podobě volna. Volba, kde tyto dny strávit, je již několik let jasná. Tak hurá do ÁDRU! Ale…

Read More

30 minut po poledni, těsně před Filipojakubskou nocí na Jsme se já, Šón a Džana zúčastnili magické Rohálovské 50.

Read More